Rohoznice – Dříteč A 3:1 (1:1)

V neděli 26.5.2019 jsme se na domácím hřišti utkali s fotbalisty Dříteče. Zápas to byl o to důležitejší, že kdybychom v něm žádné body nezískali, ztratili bychom kontakt s týmy postavenými v tabulce před námi a tím možná také poslední šanci udržet se v okresní soutěži. Útkání přesto podle našich představ nezačalo. Až v příliš mnoha hráčích jsme se hrnuli do ofenzívy a obrana si proto potom nedokázala poradit s rychlou kombinací soupeře (0:1). Po inkasovaném gólu jsme se nevzdali a dostali Dříteč pod tlak. Po orazítkování spojnice a tyče si ve vápně vynutit faul Standa Školník aby pak následnou penaltu bezpečně proměnil Tonda Spěvák (1:1). Ze stejného místa – tedy z pokutového puntíku – mohl Tonda přidat i druhý gól, když chvíli po první penaltě došlo k druhému nedovolenému zákroku ve vápně. Dřítecký golman ale obrat skóre odmítl. Hned zkraje druhého poločasu vyslal z hranice velkého vápna skákavou střelu Milan Kusý, načež soupeřův gólman míč jen vyrazil a Jan Štěpánek jej uklidil za jeho záda (2:1). V dalších minutách se Dříteč tlačila do útoku a několikrát nebezpečně pohrozila. Šance ale skončily buď mimo bránu nebo na rukavicích Ondry Junka. Deset minut před závěrečným hvizdem převzal Jan Štěpánek míč v soupeřově pokutovém území, uvolnil se přes obránce a trefil pojišťovací gól (3:1). Tímto výsledkem zápas také skončil. Zisk 3 bodů musíme příští týden potvrdit na hřišti Torpéda Pardubice.