Rohoznice – Staré Hradiště 2:1 (2:1)

Po nevydařeném utkání z minulého týdne jsme nyní v neděli 9.6.2019 nutně potřebovali doma porazit Staré Hradiště. Kdyby se tak nestalo, byly by jisté dvě věci. Že my si v příští sezóně okres nezahrajeme a že naopak Hradiště se v soutěži udrží. Pro oba týmy tedy šlo o veledůležité utkání. Podle toho se také vyvíjely první minuty zápasu. Oba týmy začaly opatrně. V 8. minutě si ale našel dlouhý pas za obranu Tonda Spěvák a v samostatném úniku překonal hostujícího gólmana (1:0). Fotbalisté Hradiště se po inkasované brance snažili skóre srovnat a byli také herně lepší. Ke změně na světelné tabuli ovšem došlo až ke konci poločasu a navíc na opačné straně, než by si Hradiště přálo. Rohoznický Michal Křenek totiž poctivě doběhl zahrávaný volný přímý kop a zblízka z dorážky uklidil míč do sítě (2:0). Přesto hosté v poslední minutě první půle skóre přece jen snížili. Prosadili se po rohovém kopu (2:1). Gól do šatny se pro nás naštěstí nestal osudným. V druhém poločase jsme totiž i přes tlak soupeře výsledek ubránili. Byť mnohdy i za cenu dlouhého odkopu a nepříliš pohledného fotbalu bez šancí. Historie se nicméně ptát nebud na to, JAK se výsledek utkání zrodil, ale KOLIK který tým vstřelil branek. Příští sobotu nás bude čekat poslední utkání, ve kterém se vše rozhodne.