Rohoznice – Křičeň 4:5 (2:3)

V neděli 12.5.2019 přijeli na náš trávník fotbalisté až z daleké Křičně. Vzhledem ke kilometrové vzdálenosti mezi obcemi se oba týmy dobře znají a jednalo se tak o malé derby, které muselo být díky 9 vstřeleným brankám a mnoha šancím i divácky zajímavé. Krátce po začátku zápasu se hosté dostali po rychlém útoku do vedení (0:1). Pár minut nato se ocitl před soupořovým gólmanem Honza Buchta a přízemní střelou stav srovnal (1:1). Po zmatcích v naší obraně šla ale Křičeň znovu do vedení (1:2). Naštěstí jen nakrátko, protože dvě minuty po inkasované brance si Standa Karela udělal prostor na kraji velkého vápna a přihrávkou před bránu našel osamoceného Michala Křenka, který míč uklidil do odkryté brány (2:2). Do konce prvního poločasu jsme soupeře tlačili a vytvořili si několik příležitostí, které ale skončily na tyčích nebo rukavicích gólmana Křičně. Navíc se v závěru půle z jednoho protiútoku opět prosadili hosté (2:3). Po změně stran se situace opakovala. Ztrátu míče při našem útoku hosté z breaku rychle potrestali (2:4). Přesto jsme cítili, že máme herní převahu a dál se tlačili do útoku. Odměnou za to byl kontaktní gól z kopačky Standy Školníka (3:4). Vzápětí ale hosté opět odskočili do dvoubrankového vedení (3:5). I přes další spálené šance se nám podařilo v závěru utkání stav snížit zásluhou Jakuba Skoupého (4:5), ale na závěrečný tlak už příliš času nezbylo a nakopáváné míče hosté odvrátili. Všecky body si tak odvezli hráči Křičně.